Pre deti je motivujúcim prvkom v učení zážitok z úspechu. Nechajme preto deti “zažiariť”.
Radi by sme vám dali do pozornosti veľmi zaujímavú online odbornú konferenciu, ktorá sa zamerala práve na témy týkajúce sa dopadov pandémie.
Zaujíma vás, ako je možné zvládať záťaž a stres, ktoré so sebou priniesla pandémia?
Jednou z možností ako ich nielen motivovať, ale aj vzdelávať a trénovať v kľúčových kompetenciách dnešnej doby, je využiť formu hier vo vzdelávacom procese.
Karel Strachota, riaditeľ jedného zo vzdelávacích programov Jeden svet na školách, organizácie Člověk v tísni z Prahy, o tom, ako formovať mediálnu gramotnosť žiakov.
Potrebujeme sa zaujímať o dianie okolo nás, správne formulovať otázky a hľadať odpovede. Aj o tom je vedecká gramotnosť.
Je zrejmé, že školy museli preukázať vysokú dávku flexibility a schopnosti prispôsobiť sa na zmenené podmienky, a to za veľmi krátky čas. K čomu nás tieto dva pandemické roky priviedli?
Chceme a túžime po tom, aby sa naše hodnoty pretavili aj do prostredia, v ktorom žijeme? Čo je prvým krokom k tomu, aby sa nám to podarilo?
Zaujíma vás, ako spoločnosť ovplyvňujú dezinformácie a propaganda? Chcete vedieť, ako si informácie overovať a ako rozoznať dôveryhodné zdroje?
Čo si myslíte, akú pomoc môžu poskytnúť školské kluby detí (ďalej i ŠKD) v kontexte kompenzačných foriem v čase pandémie žiakom?