Pre deti je motivujúcim prvkom v učení zážitok z úspechu. Nechajme preto deti “zažiariť”.
Radi by sme vám dali do pozornosti veľmi zaujímavú online odbornú konferenciu, ktorá sa zamerala práve na témy týkajúce sa dopadov pandémie.
Zaujíma vás, ako je možné zvládať záťaž a stres, ktoré so sebou priniesla pandémia?
Jednou z možností ako ich nielen motivovať, ale aj vzdelávať a trénovať v kľúčových kompetenciách dnešnej doby, je využiť formu hier vo vzdelávacom procese.
Karel Strachota, riaditeľ jedného zo vzdelávacích programov Jeden svet na školách, organizácie Člověk v tísni z Prahy, o tom, ako formovať mediálnu gramotnosť žiakov.
Máte plnú hlavu nápadov, ako docieliť vo vašej škole potrebné zmeny a priblížiť sa vízii, ktorú ste si ako riaditelia nastavili? A potom zistíte, že nemáte personálne kapacity, neviete presne, kde a ako začať, ako potrebné náležitosti právne zabezpečiť a cítite sa ako v slepej uličke. Zišla by sa vám rada alebo pomoc experta, ktorý by vám pomohol s vaším problémom v konkrétnej oblasti. Kde ale takúto posilu nájsť? Skúste expertného dobrovoľníka.
V spolupráci s Akadémiou kritického myslenia sme pre vás pripravili niekoľko tipov, ako hovoriť vo vašom okolí o téme očkovania tak, aby názorové rozdiely nevytvárali vo vašich vzťahoch neprekonateľnú bariéru každodenného fungovania.
Vysokoškolskí študenti sa zapájali do doučovania žiakov základných škôl
Webináre z dielne Štátneho pedagogického ústavu, rôznych organizácií a inštitúcií mali jeden spoločný cieľ – pomôcť rozvíjať zručnosti učiteľov, ostatných pedagogických a odborných zamestnancov, žiakov, študentov či rodičov, ...
Prepojiť prax a vzdelávanie, zároveň vytvoriť digitálny produkt, ktorý pomôže učiteľom v pandemickom období, to bola prvotná myšlienka spolupráce Štátneho pedagogického ústavu (ŠPÚ) a Digital League ...