Učíme na diaľku

Vianočné prekvapenie

Základná škola

Autor inšpirácie

Mgr. Peter Tej
Spojená škola, Zborov
mgr.peter.tej@gmail.com

„Ak chcete mať krásne oči, hľadajte v druhých to dobré, ak chcete mať krásne pery, hovorte len láskavé slová a ak chcete byť vyrovnaní, kráčajte s vedomím, že nikdy nie ste sami.“

Volám sa Peter Tej a pracujem ako učiteľ slovenského jazyka na Spojenej škole v Zborove, okres Bardejov. Premýšľal som, ako žiakov potešiť v tejto momentálne zložitej dobe, ktorá je rovnako ťažká a namáhavá pre žiakov, rodičov, ale aj samotných učiteľov. Počas prestávky v škole mi napadla myšlienka vytvoriť vianočné prekvapenie.

Cez Instagram a e-mail som oslovil významné osobnosti s výzvou, aby prostredníctvom krátkej videonahrávky pozdravili žiakov a zamestnancov Spojenej školy. Keď mi ešte v ten istý deň prišiel prvý pozdrav od @doctorkrause, vedel som, že to bude dobrá myšlienka, ako potešiť deti a kolegov. Začal som rozosielať svoju vianočnú výzvu cez sociálnu sieť Instagram a e-mail známym osobnostiam z rôznych oblastí kultúry.

Bol som prekvapený, koľko ľudí na moju výzvu zareagovalo, a koľko videopozdravov som si v pošte našiel. Pri niektorých osobnostiach som komunikoval s ich manažérmi, spoločne sme dolaďovali a upresňovali dané pozdravy. Pozdravy mi stále prichádzajú, za čo som všetkým vďačný. S uverejňovaním pozdravov som začal počas prvej adventnej nedele, a takto pokračujem každý deň. Myšlienka bola pozdravy zverejňovať do Vianoc, ale keďže pozdravov je viac, budem v tom pokračovať minimálne do konca roka. Sľúbené sú aj nejaké pozdravy zo zahraničia. Z vianočného prekvapenia pre žiakov sa napokon stalo prekvapenie aj pre mňa samotného. „Spravme si svet z vľúdnych slov a viet, z láskavých činov...“ Myslím, že práve toto všetci potrebujeme v týchto zvláštnych časoch. Prajme si navzájom pevnú vôľu a odhodlanie, aby sme si takýto svet navzájom spoločne vytvorili.

S pozdravom Váš kolega učiteľ Mgr. Peter Tej

www.facebook.com/spojenaskolazborov/

Prílohy

stiahnuť
Zdroj fotografie/videa: autor/autorka príbehu/inšpirácie.

Zdieľať túto inšpiráciu na Facebooku

Podeľte sa aj vy s nami o váš príbeh - príbeh vašej školy či organizácie, ktorý môže inšpirovať mnohých ďalších.