Učíme na diaľku

Týždeň dobrovoľníctva na Slovensku

22.09.2020|Michaela Domorák Barnová

Bratislava 22.09.2020 Celoslovenská kampaň Týždeň dobrovoľníctva aj tento rok poskytla možnosť vyskúšať si dobrovoľníctvo. Jednotlivé aktivity sa uskutočnili s ohľadom na epidemiologické opatrenia.

Slovensko sa po dvanásty raz zmenilo na krajinu dobrých skutkov. Platforma dobrovoľníckych centier a organizácií v spolupráci s krajskými dobrovoľníckymi centrami po celom Slovensku otvorilo pre verejnosť prvý ročník celonárodnej kampane Týždeň dobrovoľníctva. Kampaň priniesla možnosť komukoľvek vyskúšať si dobrovoľnícku činnosť, spoznať výnimočných ľudí a pomôcť vo svojom okolí tam, kde je to práve potrebné.

Do kampane sa prihlásilo približne 130 organizácií, ktoré po celej krajine pripravili viac ako 160 dobrovoľníckych príležitostí. Program pre dobrovoľníkov a dobrovoľníčky, ako aj všetky podrobnosti sú dohľadateľné na webe www.tyzdendobrovolnictva.sk. „Tešíme sa, že aj v tomto neľahkom roku opäť prejavili záujem otvoriť pre verejnosť dobrovoľnícke aktivity mnohé organizácie po celom Slovensku a za všetkých potrebných epidemiologických opatrení sme mohli aj uprostred tohto septembra uskutočniť celonárodnú kampaň Týždeň dobrovoľníctva,“ uviedla koordinátorka Týždňa dobrovoľníctva Dominika Hradiská.

  1. ročník celoslovenskej kampane sa konal od 16. septembra a do 22. septembra 2020. Súčasťou tohtoročného Týždňa dobrovoľníctva bolo aj podujatie Naše mesto. Týždeň dobrovoľníctva 2020 pripravila Platforma dobrovoľníckych centier a organizácií v spolupráci s krajskými dobrovoľníckymi centrami, kampaň bola realizovaná s podporou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR a organizácie IUVENTA - Slovenský inštitút mládeže.