Učíme na diaľku

Štátny tajomník Husár potvrdil prítomnosť pozitívnych športovcov v Šamoríne

26.01.2021|Adriána Antolová

26.01.2021 Už od polovice novembra sa desiatky športovcov pripravujú v rámci projektu Karanténneho centra pre vrcholový šport v tréningovom centre v Šamoríne. Napriek prísnym opatreniam sa medzi nimi objavilo niekoľko pozitívnych na ochorenie COVID-19.

„Bublina v Šamoríne funguje od polovice novembra. Teraz sa po prvý raz stala nepríjemnosť, že zo 150 pripravujúcich sa športovcov je 25 pozitívnych,“ oznámil štátny tajomník pre šport Ivan Husár.

V takzvanej bubline sa riadili manuálom, ktorý vypracovalo Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR a schválil ho Úrad verejného zdravotníctva. „Sám som sa bol pozrieť ako to funguje. Pri vstupe do rezortu sa testuje a každý po pozitívnom teste musí odtiaľ odísť,“ ozrejmil Husár.

Podľa štátneho tajomníka budú môcť všetci pozitívni športovci absolvovať karanténu v samostatnej budove v rámci Karanténneho centra v Šamoríne. Rovnako tam môžu ostať aj negatívni športovci, ktorí prišli do styku s pozitívnymi alebo môžu absolvovať povinnú karanténu doma.

„Rezort urobil pre fungovanie a bezpečnosť karanténneho centra maximum,“ dodal štátny tajomník.