Učíme na diaľku

V septembri 2020 si časopis Quark – magazín o vede a technike pripomína 25 rokov od svojho vzniku. Počas tohto obdobia si získal verných čitateľov nielen medzi odbornou, ako i laickou verejnosťou. V súčasnosti prináša každý mesiac 56 strán plných najnovších informácií zo všetkých oblastí vedy a techniky.

Veda 3rd Sep 2020 · Michaela Domorák Barnová

Časopis Quark oslavuje štvrťstoročnicu

Novým predsedom správnej rady Fondu na podporu športu sa stal Ladislav Križan. Do funkcie ho vymenovala vláda na svojom stredajšom rokovaní. Kabinet súčasne vymenoval aj troch chýbajúcich členov správnej rady fondu.

Naživo Šport Správy 2nd Sep 2020 · Michaela Domorák Barnová

Vláda doplnila správnu radu Fondu na podporu športu, riadiť ho bude Ladislav Križan

Thumbnail

S rúškami, v odstupoch a po skupinách – základné a stredné školy na Slovensku dnes otvorili deťom triedy. V tomto roku ich bude navštevovať 692 950 žiakov. Do školských lavíc zasadne úplne prvý raz 59 229 detí – prvákov základných škôl.

Správy COVID-19 2nd Sep 2020 · Tomáš Nejedlý

Do školských lavíc zasadne 692 950 žiakov

Thumbnail

Minister školstva Branislav Gröhling deň pred začiatkom nového školského roka poprosil rodičov a žiakov o spoluprácu pri vytvorení bezpečného prostredia na školách a poďakoval im za zodpovedné nosenie rúšok v prvých dvoch týždňoch vyučovania.

Správy 1st Sep 2020 · Branislav Gröhling

Príhovor ministra školstva k začiatku školského roka 2020/2021

Thumbnail

Školské telocvične ostanú prvé tri týždne zatvorené – odborníci odporúčajú do 20. septembra vyučovať telesnú výchovu buď v exteriéri. Prípadne vydržať bez nej, až kým sa nevyjasní epidemiologická situácia v rizikovom období – na začiatku septembra sa totiž do škôl vrátia stovky tisíc detí.

Šport 30th Aug 2020 · EDU TV

Ivan Husár: Prechodné obmedzenie telocviční žiakom neublíži

Výberové konanie na riaditeľa Národného športového centra bude mať druhé kolo. V prvom kole nesplnil podmienky rezortu žiadny zo štyroch kandidátov.

Správy 28th Aug 2020 · EDU TV

Ministerstvo školstva zopakuje výberové konanie na šéfa Národného športového centra

Thumbnail

Sú rúška pre žiakov skutočne nutné? Budú od septembra fungovať na školách ranné zberné triedy? A môžu na zavreté školské plavárne chodiť aspoň bežní návštevníci? Aj na tieto otázky odpovedala poradkyňa ministra školstva pre pandemické opatrenia a pediatrička Elena Prokopová v rozhovore pre EduTV.

Ľudia COVID-19 26th Aug 2020 · EDU TV

Za nosenie rúšok detí sú zodpovední rodičia, hovorí lekárka Prokopová

Minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav Gröhling pokračuje s návštevami letných škôl. Tentokrát zavítal na ZŠ vo Veľkých Kostoľanoch a v Trebaticiach.

Správy 25th Aug 2020 · EDU TV

Minister školstva B. Gröhling navštívil letné školy v Trnavskom kraji

Po rokoch neúspešných snáh našlo Múzeum školstva a pedagogiky (MŠaP) budovu, ktorá má potenciál byť jeho dôstojným sídlom. Symbolicky sa do nej presťahovalo práve v období, keď si pripomína 50. výročie svojho vzniku. Múzeum pri tejto príležitosti navštívil aj minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav Gröhling.

Správy 21st Aug 2020 · Michaela Domorák Barnová

Múzeum školstva a pedagogiky si pripomína 50. výročie založenia v novej budove. Čo mu zaležal minister Gröhling?

Bratislava - Štátny tajomník Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR pre šport Ivan Husár praje pretekárovi rýchlostnej kanoistiky Erikovi Vlčekovi z OH v Tokiu zlato. Pre Komárčana, ktorý je desaťnásobný sveta, by mala byť najbližšia letná olympiáda posledná.

Šport 21st Aug 2020 · Michaela Domorák Barnová

Štátny tajomník pre šport Ivan Husár sa stretol s významným slovenským športovcom Erikom Vlčekom