Učíme na diaľku

Thumbnail

Toto prestížne ocenenie sa odovzdáva v oblasti vedy a výskumu každé dva roky v rámci bilaterálnej spolupráce Slovenska a Francúzska.

Ľudia Veda 4th Dec 2020 · Adriána Antolová

Cena M. R. Štefánika už pozná svojho tohtoročného držiteľa

Thumbnail

Sandra Sviteková, známa youtuberka populárneho projektu Dejepis inak a pán učiteľ Peter Pallo, učiteľ roka 2019 motivujú všetkých učiteľov, aby používali vzdelávaciu platformu viki. Či učíte online z domu alebo v škole, na viki nájdete množstvo užitočných informácií, ktoré vám výrazne uľahčia vašu prácu.

Vzdelanie 30th Nov 2020 · Michaela Domorák Barnová

Chcete vedieť, ako by sa Vám učilo lepšie?

Thumbnail

Minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav Gröhling navštívil základné školy v Senci. O aktuálnej situácii sa porozprával so zriaďovateľmi, učiteľmi, ale aj žiakmi.

Ľudia Správy 24th Nov 2020 · Michaela Domorák Barnová

Deti chcú späť do školy! Potvrdil si to minister školstva aj na dnešnom výjazde v Senci

Thumbnail

Základné umelecké školy (ZUŠ) boli počas prvej vlny pandémie koronavírusu zatvorené. Ich už aj tak zlú situáciu znásobili októbrové opatrenia. Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR ich preto chce prostredníctvom projektu podporiť finančným balíkom 20 miliónov eur. Návrh predložil na stredajšom rokovaní vlády minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav Gröhling.

Vzdelanie Správy COVID-19 18th Nov 2020 · Michaela Domorák Barnová

B. Gröhling: ZUŠ podporíme sumou 20 miliónov eur

Thumbnail

Moderné školstvo. Víziu, ako ho docieliť predstavil na piatkovej tlačovej konferencii minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav Gröhling. Medzi strategické opatrenia patria digitalizácia, debyrokratizácia, zjednotenie financovania škôl pod rezort školstva či otvorenie trhu s učebnicami.

Naživo Vzdelanie Správy 13th Nov 2020 · Michaela Domorák Barnová

B. Gröhling: Dosť bolo písania stostranových dokumentov, pracujeme na modernom školstve

Thumbnail

V pondelok 9. novembra štartuje 17. ročník Týždňa vedy a techniky (TVT). Online a zadarmo sprostredkuje desiatky zaujímavých podujatí, od popularizačných prednášok a náučných videí, cez vedecké filmy, semináre, konferencie, či súťaže.

Veda Správy 5th Nov 2020 · Michaela Domorák Barnová

Týždeň vedy a techniky 2020 je iný. Vedu môžeme zažiť priamo v obývačke

Thumbnail

Minister školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky odpovedal na najčastejšie otázky ohľadom fungovania škôl a výsledkov celoplošného testovania „Spoločná zodpovednosť.“

Správy COVID-19 2nd Nov 2020 · Michaela Domorák Barnová

Najčastejšie otázky ohľadom fungovania škôl a výsledkov celoplošného testovania „Spoločná zodpovednosť“

Našou najvyššou prioritou musí byť ochrana zdravia detí, žiakov, učiteľov a rodičov. Vyhlásil to minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav Gröhling a vyzval všetkých, aby to mali na pamäti, keď sa budú rozhodovať či sa zúčastnia celoplošného testovania počas nasledujúcich dvoch víkendov.

Vzdelanie COVID-19 29th Oct 2020 · Michaela Domorák Barnová

B. Gröhling: Vďaka tomu, že sa otestujeme a budeme zodpovední, sa čoskoro budeme môcť vrátiť do škôl

Thumbnail

Aktuálne opatrenia, investície do školstva či plány, ako vylepšiť dištančné vzdelávanie. Aj to boli témy, ktoré na piatkovej tlačovej konferencii prezentoval minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav Gröhling.

Vzdelanie Správy COVID-19 23rd Oct 2020 · Michaela Domorák Barnová

Minister školstva oznámil investíciu 6 miliónov eur na digitálne technológie a predstavil opatrenia pre školy

Thumbnail

Klimatické zmeny, migrácia, príčiny chudoby či rovnosť mužov a žien. To sú témy, s ktorými sú slovenskí žiaci dobre oboznámení. Naopak témy, o ktorých nepočuli alebo ich nevedia vysvetliť sú globálne zdravie, globálne otepľovanie či medzinárodné konflikty. Aj to sú výsledky merania PISA 2018, ktoré sa zamerali na overovanie globálnych kompetencií žiakov. V nich sa slovenskí žiaci umiestnili v jemnom nadpriemere.

Vzdelanie Správy 22nd Oct 2020 · Michaela Domorák Barnová

Meranie PISA sa prvýkrát zameralo na globálne kompetencie žiakov