Učíme na diaľku

Thumbnail

Bezpečné prostredie v školách. To je cieľom spustenej prvej fázy očkovania učiteľov, ktorá sa začala v túto sobotu, 13. februára. Prvé čísla ukazujú, že v priebehu najbližších dní dostane prvú vakcínu viac než 16-tisíc učiteľov. Oznámil to minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav Gröhling po návšteve Univerzitnej nemocnice Bratislava, v ktorej očkovanie prebiehalo.

Naživo Vzdelanie Správy COVID-19 13th Feb 2021 · Adriána Antolová

V prvej fáze očkovania dostane vakcínu viac než 16-tisíc učiteľov

Thumbnail

Prví učitelia získajú ochranu pred ochorením COVID-19 už cez nadchádzajúci víkend. Očkovanie učiteľov, ktorí majú 55 rokov a menej sa začne v sobotu 13. februára. Ide o prvú fázu, v ktorej ministerstvo školstva v spolupráci s ministerstvom zdravotníctva poskytnú zamestnancom škôl bezplatne a dobrovoľne možnosť sa zaočkovať proti koronavírusu.

Naživo Správy COVID-19 11th Feb 2021 · Adriána Antolová

Prví učitelia získajú ochranu pred koronavírusom už v sobotu

Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR zároveň pripravilo pri tejto príležitosti kvalifikovaný slovenský preklad novej publikácie Medzinárodnej aliancie pre pripomínanie holokaustu – odporúčania pre vzdelávanie o holokauste, ktorú podporilo aj OSN.

Ľudia Vzdelanie 27th Jan 2021 · Adriána Antolová

Štátna tajomníčka rezortu školstva Monika Filipová si pripomenula Medzinárodný deň pamiatky obetí holokaustu

Thumbnail

Už od polovice novembra sa desiatky športovcov pripravujú v rámci projektu Karanténneho centra pre vrcholový šport v tréningovom centre v Šamoríne. Napriek prísnym opatreniam sa medzi nimi objavilo niekoľko pozitívnych na ochorenie COVID-19.

Šport 26th Jan 2021 · Adriána Antolová

Štátny tajomník Husár potvrdil prítomnosť pozitívnych športovcov v Šamoríne

Thumbnail

Vďaka veľmi úzkej medziinštitucionálnej spolupráci medzi Fondom na podporu športu (ďalej “Fond”), Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu SR (ďalej “MŠVVaŠ SR”), Ministerstvom hospodárstva SR (ďalej “MH SR”) a Slovenskou inovačnou a energetickou agentúrou (ďalej “SIEA”) bola pripravená historicky prvá výzva pre podporu športu za účelom zmiernenia dopadov pandémie COVID-19, a to konkrétne pre subsektor profesionálneho športu, ktorého súťaže aj bez divákov dlhodobo prebiehajú.

Šport 21st Jan 2021 · Adriána Antolová

Mimoriadna finančná pomoc pre športový sektor v čase COVID-19

Thumbnail

Didaktické hračky, hry či detské knihy. Na všetky tieto pomôcky môže takmer tisíc materských škôl po prvýkrát získať príspevok. Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR totiž vyhlásilo nový projekt „Múdre hranie.“

Vzdelanie Správy 18th Jan 2021 · Adriána Antolová

Ministerstvo školstva podporí niekoľko stoviek materských škôl cez nový projekt

Thumbnail

Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR z vlastných rezerv vyčlenilo sumu 6 miliónov eur, ktoré budú určené pre školy. Polovica z vyčlenených peňazí pôjde na digitalizáciu a prioritne budú financie určené pre prvý stupeň základných škôl. Dva milióny eur smerujú do školských jedální, 400-tisíc eur poputuje na zakúpenie kníh a podporu školských knižníc. Finančnú injekciu v objeme 500-tisíc eur dostanú tiež materské školy, a to na zakúpenie didaktických pomôcok.

Vzdelanie Správy COVID-19 11th Jan 2021 · Adriána Antolová

B. Gröhling: Školy podporíme sumou 6 miliónov eur, najviac peňazí sme vyčlenili na digitalizáciu

Thumbnail

Vláda SR prijala rozhodnutie zaviesť lockdown, v rámci ktorého obmedzila v maximálnej miere mobilitu s cieľom zamedziť tak ďalšiemu šíreniu nákazy. Napriek obmedzeniu chodu škôl, niektoré z nich musia byť otvorené pre pracovníkov v kľúčových oblastiach. Aj preto minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav Gröhling v uplynulých dňoch inicioval zasadnutie konzília epidemiológov, hlavného hygienika SR ako aj ministra zdravotníctva, aby sa dohodli na spoločnom odporúčaní pre nástup žiakov do škôl.

Vzdelanie COVID-19 4th Jan 2021 · Adriána Antolová

Minister školstva B. Gröhling: Máme plán na návrat detí do škôl. Ten však závisí od aktuálnej situácie

Thumbnail

Podpora škôl s vyučovacím jazykom národnostnej menšiny patria medzi priority súčasného vedenia Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR. Dokazuje to aj finančná podpora projektov dištančného vzdelávania, ktoré sú určené pre školy s vyučovacím jazykom národnostnej menšiny.

Vzdelanie 11th Dec 2020 · Adriána Antolová

Štátna tajomníčka Filipová: Podpora dištančného vzdelávania na národnostných školách prináša nové a inovatívne metódy vzdelávania

Thumbnail

Sandra Sviteková, známa youtuberka, sa v rámci svojich podcastov s názvom Učíme inak venuje témam z oblasti vzdelávania a školstva.

Vzdelanie 7th Dec 2020 · Adriána Antolová

Portál viki nie je pomôckou len pre žiakov, ale aj pre rodičov či učiteľov