Učíme na diaľku

Návšteva škôl v Košiciach, Vranove nad Topľou aj v Starej Ľubovni. To je pracovný program ministra školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislava Gröhlinga v najbližších dňoch. Pracovné výjazdy po Slovensku súvisia s otváraním škôl v jednotlivých regiónoch. Počas toho dnešného neopomenul ani Deň Zeme a na školu sa dopravil bicyklom.

Naživo Vzdelanie Správy 22nd Apr 2021 · Adriána Antolová

B. Gröhling: Šírenie environmentálnych tém medzi mladými ľuďmi považujem za mimoriadne dôležité

Thumbnail

Na podnet Medzinárodnej leteckej federácie bol 12. apríl v roku 1968 vyhlásený za Svetový deň letectva a kozmonautiky a Valné zhromaždenie OSN v roku 2011 vyhlásilo 12. apríl za Medzinárodný deň letu človeka do vesmíru. Stalo sa tak na počesť prvého letu človeka do vesmíru, pričom kozmonaut bývalého Sovietskeho zväzu Jurij Gagarin obletel jedenkrát zemeguľu práve pred 60 rokmi. Išlo o významný medzník, ktorý otvoril ďalšie obzory a možnosti skúmania priestoru za hranicami Zeme.

Veda 11th Apr 2021 · Adriána Antolová

Od Gagarina po naše členstvo v ESA

Thumbnail

V tomto školskom roku sa budú prijímacie skúšky konať v riadnym termínoch. Forma ich uskutočnenia, dištančným alebo prezenčným spôsobom, závisí od vývoja epidemiologickej situácie. Ku konaniu skúšok sa prikláňa aj Asociácia riaditeľov štátnych gymnázií SR, ktorá prijímacie skúšky považuje za objektivizujúci nástroj. Pravidlá pre prijímacie konanie na stredné školy boli uverejnené ešte v januári tohto roka.

Vzdelanie 31st Mar 2021 · Adriána Antolová

Prijímacie skúšky na stredné školy budú v riadnych termínoch, o ich prezenčnej forme rozhodne aktuálna epidemiologická situácia

Thumbnail

Uplynulé mesiace v školstve sa niesli v duchu systémových zmien a investícií. Tých, ktoré bolo nutné urobiť vzhľadom na pandémiu koronavírusu, ale aj tých, ktoré bolo po rokoch v oblasti vzdelávania potrebné zrealizovať. Riešenie dištančného vzdelávania, kroky vpred v regionálnom školstve aj príprava opatrení z Plánu obnovy.

Vzdelanie Správy 19th Mar 2021 · Adriána Antolová

Rok v školstve sa niesol v duchu systémových zmien a očakávaných investícií

Thumbnail

Pilotné testovanie žiakov výplachom ústnej dutiny sa ukázalo ako mimoriadne efektívne a bezpečné. Zriaďovatelia a riaditelia škôl si tiež pochvaľujú jednoduchší a príjemnejší spôsob testovania, čo spôsobilo aj vyšší záujem zo strany zákonných zástupcov žiakov. Po prvom týždni je záujem oň štvornásobne vyšší. Kloktacie testy sú určené pre žiakov, ktorí sa zúčastňujú prezenčného vyučovania v obmedzenom počte 5+1.

Naživo Vzdelanie 19th Mar 2021 · Adriána Antolová

Testovanie výplachom ústnej dutiny si pochvaľujú školy aj žiaci

Thumbnail

Jedným z kľúčových opatrení, ktoré sa rezortu školstva minulý rok pod vedením Branislava Gröhlinga podarilo presadiť, bolo otvorenie trhu s učebnicami. Školy si tak mohli vyberať učebnice z balíka schválených a odporúčaných učebníc. V tomto roku v tejto iniciatíve ministerstvo školstva plánuje pokračovať, a to hneď v dvoch fázach.

Vzdelanie 18th Mar 2021 · Adriána Antolová

B. GRÖHLING: Pokračujeme v otváraní trhu s učebnicami, v prvej fáze investujeme 6 miliónov eur

Thumbnail

Inšpiratívna a moderná. Taká má byť modelová škola, ktorá je jedným z projektov ministra školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislava Gröhlinga. Slúžiť má ako inšpirácia nielen pre priestorové riešenia, ale aj pre inovatívne prístupy k výučbe pre všetky školy na Slovensku a ako vzdelávacie centrum pre učiteľov.

Vzdelanie 17th Mar 2021 · Adriána Antolová

B. Gröhling: Modelová škola ako inšpirácia pre inovácie vo vzdelávaní

Thumbnail

Podpora žiakov, ktorí to potrebujú. Určená je predovšetkým pre školy, v ktorých majú žiaci problémy s učením a potrebujú dobehnúť vedomosti. To je hlavným cieľom nového projektu Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR „Spolu múdrejší“. Rezort naň vyčlenil sumu pol milióna eur.

Vzdelanie 16th Mar 2021 · Adriána Antolová

B. Gröhling: Pre žiakov, ktorí potrebujú pomôcť doučovaním, spúšťame projekt „Spolu múdrejší“

Thumbnail

Na pôde ministerstva školstva prebehla diskusia k plánom vo vysokom školstve s reprezentáciou vysokých škôl. Minister školstva, vedy, výskumu a športu Branislav Gröhling a štátny tajomník pre vedu a výskum Ľudovít Paulis diskutovali s predstaviteľmi troch hlavných orgánov reprezentácie vysokých škôl – s prezidentom Slovenskej rektorskej komory Rudolfom Kropilom, predsedom rady vysokých škôl Martinom Putalom a predsedom Študentskej rady vysokých škôl Filipom Šuranom.

Veda Vzdelanie 2nd Mar 2021 · Adriána Antolová

B. Gröhling: Oceňujem konštruktívne stretnutie so zástupcami vysokých škôl k reformným plánom vo vysokom školstve

Thumbnail

Zmena niektorých opatrení a zavádzanie nových pravidiel. To je výsledok rokovania s odborníkmi a vlády. Niektoré z nich sa dotknú aj doterajšieho fungovania škôl. Minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav Gröhling predstavil, ako to bude po novom vyzerať.

COVID-19 1st Mar 2021 · Adriána Antolová

B. Gröhling: Splnili sme odporúčanie odborníkov vo fungovaní škôl