Učíme na diaľku

Ministerstvo školstva pokračuje v otváraní trhu s učebnicami. Učebnice sa už nebudú vyberať podľa centralizovanej politiky, ale každá škola si slobodne zadováži presne tie tituly, ktoré pre svojich žiakov potrebuje. Navyše sa týmto spôsobom minimalizujú investície rodičov. Dovedna tak za dva roky rezort školstva vyčlenil 23,6 milióna eur na trh s učebnicami.

Vzdelanie 15th Jun 2021 · Adriána Antolová

B. Gröhling: Otvorený trh dáva školám možnosť výberu tých učebníc, ktoré potrebujú pre svojich žiakov a zároveň odbremení rodičov

Poprední svetovo uznávaní odborníci z NASA či SpaceX, najnovšie technológie, vynálezy a vesmírne zaujímavosti. To všetko na jednom mieste ponúka „vesmírny týždeň“ počas EXPO Dubaj. Práve na túto udalosť roka pre vesmírnych nadšencov vyhlásilo ministerstvo školstva výzvu. Zapojiť sa môžu študenti stredných, vysokých škôl a takisto učitelia.

Veda 9th Jun 2021 · Adriána Antolová

Ministerstvo školstva hľadá najväčších nadšencov vesmíru z radov študentov a učiteľov. Zúčastniť sa môžu „vesmírneho týždňa“ v rámci EXPO Dubaj

Thumbnail

Ministerstvo školstva dáva možnosť prednostne sa zaočkovať učiteľom a zamestnancom škôl z celého Slovenska. Po spustení vakcinácie v rezortnom očkovacom centre v Bratislave pokračuje výjazdmi do regiónov. V piatok bol vyslaný očkovací tím do Partizánskeho a Nitry a najbližšie sú v pláne ďalšie mestá.

Naživo COVID-19 5th Jun 2021 · Adriána Antolová

Očkovanie učiteľov pokračuje. Do miest sú vysielané očkovacie tímy

Thumbnail

Do práce na bicykli. Štátni tajomníci aj zamestnanci ministerstva školstva sa zapojili do vyhlásenej výzvy a podporili kampaň na podporu zdravej a ekologickej dopravy.

Naživo Šport 4th Jun 2021 · Adriána Antolová

Cyklodeň na ministerstve

Otvorená diskusia. Epidemiologický tím povolil fungovanie letných táborov. Podmienkou je však PCR test. Ak by to mala byť prekážka, pre ktorú by sa ich veľké množstvo detí a žiakov nemohlo zúčastniť, ministerstvo je pripravené konzultovať to. Riešením by mohli byť antigénové testy alebo preplatenie PCR testov pre tých, ktorí oň požiadajú. Vyhlásil to v posledný deň pracovného výjazdu minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav Gröhling.

Vzdelanie 3rd Jun 2021 · Adriána Antolová

B. Gröhling: Pracujeme na riešení testovania tak, aby boli letné tábory pre všetky deti

Ministerstvo kultúry v spolupráci s ministerstvom školstva pri príležitosti Medzinárodného dňa detí prinášajú všetkým deťom v školách špeciálne divadelné predstavenia.

Vzdelanie 1st Jun 2021 · Adriána Antolová

Ministri pripravili darček pre všetky deti

Overovanie vedomostí deviatakov základných škôl tento rok z matematiky a vyučovacieho jazyka, známe aj pod starším názvom „monitor,“ neprebehne celoplošne, ale na reprezentatívnej vzorke. Jeho cieľom je overiť vedomosti žiakov po druhej vlne pandémie.

Vzdelanie 28th May 2021 · Adriána Antolová

Testovanie 9 prebehne na reprezentatívnej vzorke

Ministerstvo školstva chce pomôcť rodičom aj samosprávam, a preto poskytne finančnú pomoc päť miliónov eur na zabezpečenie miest pre päťročné deti, ktoré v septembri nastupujú do materských škôl. Cieľom je poskytnúť predškolákom potrebnú starostlivosť aj v tých obciach a mestách, ktoré nedokázali vytvoriť dostatočné kapacity pre povinné predprimárne vzdelávanie.

Vzdelanie 20th May 2021 · Adriána Antolová

B. Gröhling: Pomôžeme rodičom a samosprávam. Na nové miesta v materských školách vyčleníme 5 miliónov eur

Thumbnail

K piatim okresom, ktoré od tohto týždňa majú otvorené všetky stupne škôl pribudnú od nasledujúceho pondelka ďalšie štyri – do lavíc na stredných školách zasadnú žiaci aj v Dunajskej Strede, Komárne, Skalici a v Stropkove. Umožnil to priaznivý vývoj epidemiologickej situácie, zaočkovanosť učiteľov a kvalitné pravidlá prevádzky škôl. Rezort však upozorňuje, že aj naďalej je potrebné dodržiavať pravidlá a byť opatrný.

Vzdelanie COVID-19 28th Apr 2021 · Adriána Antolová

Epidemiologická situácia sa zlepšuje. Od pondelka sa otvoria stredné školy v ďalších štyroch okresoch

Thumbnail

Diskusia o pripravovaných aj plánovaných analýzach Inštitútu vzdelávacej politiky (IVP) s jeho novou riaditeľkou Zuzanou Baranovičovou. Rezort školstva sa tak pridáva k novozavedenej dobrej praxi predstavenia hlavnej analytičky.

Vzdelanie 26th Apr 2021 · Adriána Antolová

Nová šéfka Inštitútu vzdelávacej politiky diskutovala online