Učíme na diaľku

Deti chcú späť do školy! Potvrdil si to minister školstva aj na dnešnom výjazde v Senci

24.11.2020|Michaela Domorák Barnová

24.11.2020 Minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav Gröhling navštívil základné školy v Senci. O aktuálnej situácii sa porozprával so zriaďovateľmi, učiteľmi, ale aj žiakmi.

Šéf rezortu školstva navštívil základné školy v Senci. V rámci návštevy za zatvorenými dverami diskutoval s vedením a zamestnancami škôl o aktuálnej situácii. Riaditeľka Základnej školy s vyučovacím jazykom maďarským A. Molnára Szencziho - Szenczi Molnár Albert Alapiskola Mónika Matus poznamenala, že menším deťom na druhom stupni sa ťažko vysvetľuje, prečo ich mladší súrodenci a kamaráti chodiť do školy môžu.

„Na otvorenie škôl sú pripravení všetci. Vôľa od žiakov ako aj učiteľov je výrazná. Kto by si bol pred pár rokmi povedal, že deti budú chcieť ísť do škôl? Dúfam, že budeme vedieť nastaviť podmienky tak, aby sa v školách ešte pred Vianocami stretli,“ povedal minister školstva.

„Máme informácie z celého Slovenska, že jednotlivé školy požiadali príslušné RÚVZ, aby ich v škole pretestovali a tým si skrátili čas v domácej izolácii,“ dodal.

Viac z návštevy sa dozviete v reportáži.