Učíme na diaľku

Spôsob sedenia, svetlo a vetranie v triedach, ako aj jedlo či stravovacie návyky. To všetko ovplyvňuje správny vývoj a zdravie detí, ktoré trávia značné obdobie svojho najintenzívnejšieho rastu v škole.

Ľudia Správy 7th Aug 2021 · Adriána Antolová

Školáci majú veľký problém s držaním tela. Pediatrička Elena Prokopová odporúča prirodzený pohyb

Fungovanie škôl od septembra ovplyvní miera zaočkovanosti. Epidemiológovia upozorňujú, že intenzita tretej vlny pandémie bude závisieť od rozhodnutia čo najväčšieho počtu ľudí pre vakcináciu. Otvorené školy a prezenčnú výučbu v školských laviciach v novom školskom roku tak môže udržať očkovanie každého z nás. K podpore očkovania sa pridávajú aj zriaďovatelia škôl Bratislavského samosprávneho kraja.

Naživo Vzdelanie Správy COVID-19 5th Aug 2021 · Adriána Antolová

Minister školstva spúšťa celoslovenskú kampaň – spolu so zriaďovateľmi škôl apeluje „Za otvorené školy“

Úprava mikroklímy vnútorných priestorov škôl, riadené vykurovanie a chladenie či skvalitnenie akustiky v triedach – to sú možnosti, ako sa dá zlepšiť prostredie aj v tradičných školách. Ministerstvo školstva pokračuje v letnom seriáli videí o vplyve školského prostredia na vývin detí a vzdelávanie.

Ľudia Správy 29th Jul 2021 · Adriána Antolová

Bežné typizované školy sa dajú zmeniť na modernejšie. Pohľad architekta pomôže určiť prioritu

Pamäť, pozornosť, dlhodobé sústredenie či tvorivosť – aj tieto kognitívne procesy u detí ovplyvňuje priestor, v ktorom žiaci trávia najviac času v škole. Usporiadaný priestor v triede je dôležitá a kľúčová pomôcka pri učení. Slúži ako výrazný pomocník pri odbúravaní stresu z učenia a zároveň je pilierom vzťahu dieťaťa k vzdelávaniu.

Vzdelanie Správy 24th Jul 2021 · Adriána Antolová

Štátna tajomníčka S. Síthová: V triede sa musí dobre cítiť učiteľ aj žiak

Školské vyučovanie sa v tomto školskom roku skončí v stredu 30. júna. V tento deň si prevezme koncoročné vysvedčenie 486 279 žiakov základných škôl a 213 362 žiakov stredných škôl, celkovo bezmála 700-tisíc žiakov. Po prvýkrát si domov ponesie vysvedčenie aj viac ako 56-tisíc prváčikov.

Vzdelanie Správy 30th Jun 2021 · Adriána Antolová

Koncoročné vysvedčenie si prevezme takmer 700-tisíc žiakov základných a stredných škôl

Lepšia epidemická situácia od septembra napomôže tomu, aby mohli ostať školy otvorené. Koronavírus sa má šíriť viac tam, kde sa zaočkuje málo ľudí. To môže zhoršiť situáciu v nemocniciach aj na školách. Minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav Gröhling preto vyzýva občanov, aby využili očkovanie a pomohli nielen svojmu zdraviu, ale aj k fungujúcim školám.

Vzdelanie Správy 26th Jun 2021 · Adriána Antolová

B. Gröhling: Každý jeden zaočkovaný pomôže udržať školy otvorené od septembra

Návšteva škôl v Košiciach, Vranove nad Topľou aj v Starej Ľubovni. To je pracovný program ministra školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislava Gröhlinga v najbližších dňoch. Pracovné výjazdy po Slovensku súvisia s otváraním škôl v jednotlivých regiónoch. Počas toho dnešného neopomenul ani Deň Zeme a na školu sa dopravil bicyklom.

Naživo Vzdelanie Správy 22nd Apr 2021 · Adriána Antolová

B. Gröhling: Šírenie environmentálnych tém medzi mladými ľuďmi považujem za mimoriadne dôležité

Thumbnail

Uplynulé mesiace v školstve sa niesli v duchu systémových zmien a investícií. Tých, ktoré bolo nutné urobiť vzhľadom na pandémiu koronavírusu, ale aj tých, ktoré bolo po rokoch v oblasti vzdelávania potrebné zrealizovať. Riešenie dištančného vzdelávania, kroky vpred v regionálnom školstve aj príprava opatrení z Plánu obnovy.

Vzdelanie Správy 19th Mar 2021 · Adriána Antolová

Rok v školstve sa niesol v duchu systémových zmien a očakávaných investícií

Thumbnail

Bezpečné prostredie v školách. To je cieľom spustenej prvej fázy očkovania učiteľov, ktorá sa začala v túto sobotu, 13. februára. Prvé čísla ukazujú, že v priebehu najbližších dní dostane prvú vakcínu viac než 16-tisíc učiteľov. Oznámil to minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav Gröhling po návšteve Univerzitnej nemocnice Bratislava, v ktorej očkovanie prebiehalo.

Naživo Vzdelanie Správy COVID-19 13th Feb 2021 · Adriána Antolová

V prvej fáze očkovania dostane vakcínu viac než 16-tisíc učiteľov

Thumbnail

Prví učitelia získajú ochranu pred ochorením COVID-19 už cez nadchádzajúci víkend. Očkovanie učiteľov, ktorí majú 55 rokov a menej sa začne v sobotu 13. februára. Ide o prvú fázu, v ktorej ministerstvo školstva v spolupráci s ministerstvom zdravotníctva poskytnú zamestnancom škôl bezplatne a dobrovoľne možnosť sa zaočkovať proti koronavírusu.

Naživo Správy COVID-19 11th Feb 2021 · Adriána Antolová

Prví učitelia získajú ochranu pred koronavírusom už v sobotu