Učíme na diaľku

V rámci kampane „Za otvorené školy“ v pondelok spustil rezort školstva špecializované call centrum na podporu očkovania. Minister, riaditelia sekcií aj ďalší zamestnanci rezortu školstva telefonicky vysvetľujú, poskytujú informácie o podporných mechanizmoch a tiež o pomoci v najohrozenejších okresoch. Šírenie koronavírusu a výskyt ohnísk hrozí najviac v okresoch s nízkou zaočkovanosťou. Ministerstvo preto individuálne oslovuje jednotlivých aktérov v školstve, aby rodičom, učiteľom aj obyvateľom zdôraznili potrebu očkovania.

Naživo COVID-19 16th Aug 2021 · Adriána Antolová

Ministerstvo školstva spúšťa call centrum na podporu očkovania

Očkovaním chráni každý človek seba, znižuje riziko prenosu vírusu, chráni svoje okolie a prispieva aj k bezpečne fungujúcim školám. Vyššia zaočkovanosť mladých ľudí môže napomôcť školám vyhnúť sa ohniskám nákazy a prerušeniu prezenčnej výučby. Na Slovensku je najvyššia zaočkovanosť mladých vo veku 12 – 17 rokov v Bratislave, naopak najnižšia je v Medzilaborciach.

Naživo Vzdelanie COVID-19 10th Aug 2021 · Adriána Antolová

B. Gröhling ocenil mladých ľudí, že dôverujú vede a využili očkovanie

Fungovanie škôl od septembra ovplyvní miera zaočkovanosti. Epidemiológovia upozorňujú, že intenzita tretej vlny pandémie bude závisieť od rozhodnutia čo najväčšieho počtu ľudí pre vakcináciu. Otvorené školy a prezenčnú výučbu v školských laviciach v novom školskom roku tak môže udržať očkovanie každého z nás. K podpore očkovania sa pridávajú aj zriaďovatelia škôl Bratislavského samosprávneho kraja.

Naživo Vzdelanie Správy COVID-19 5th Aug 2021 · Adriána Antolová

Minister školstva spúšťa celoslovenskú kampaň – spolu so zriaďovateľmi škôl apeluje „Za otvorené školy“

Thumbnail

Ministerstvo školstva dáva možnosť prednostne sa zaočkovať učiteľom a zamestnancom škôl z celého Slovenska. Po spustení vakcinácie v rezortnom očkovacom centre v Bratislave pokračuje výjazdmi do regiónov. V piatok bol vyslaný očkovací tím do Partizánskeho a Nitry a najbližšie sú v pláne ďalšie mestá.

Naživo COVID-19 5th Jun 2021 · Adriána Antolová

Očkovanie učiteľov pokračuje. Do miest sú vysielané očkovacie tímy

Thumbnail

Do práce na bicykli. Štátni tajomníci aj zamestnanci ministerstva školstva sa zapojili do vyhlásenej výzvy a podporili kampaň na podporu zdravej a ekologickej dopravy.

Naživo Šport 4th Jun 2021 · Adriána Antolová

Cyklodeň na ministerstve

Návšteva škôl v Košiciach, Vranove nad Topľou aj v Starej Ľubovni. To je pracovný program ministra školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislava Gröhlinga v najbližších dňoch. Pracovné výjazdy po Slovensku súvisia s otváraním škôl v jednotlivých regiónoch. Počas toho dnešného neopomenul ani Deň Zeme a na školu sa dopravil bicyklom.

Naživo Vzdelanie Správy 22nd Apr 2021 · Adriána Antolová

B. Gröhling: Šírenie environmentálnych tém medzi mladými ľuďmi považujem za mimoriadne dôležité

Thumbnail

Pilotné testovanie žiakov výplachom ústnej dutiny sa ukázalo ako mimoriadne efektívne a bezpečné. Zriaďovatelia a riaditelia škôl si tiež pochvaľujú jednoduchší a príjemnejší spôsob testovania, čo spôsobilo aj vyšší záujem zo strany zákonných zástupcov žiakov. Po prvom týždni je záujem oň štvornásobne vyšší. Kloktacie testy sú určené pre žiakov, ktorí sa zúčastňujú prezenčného vyučovania v obmedzenom počte 5+1.

Naživo Vzdelanie 19th Mar 2021 · Adriána Antolová

Testovanie výplachom ústnej dutiny si pochvaľujú školy aj žiaci

Thumbnail

Bezpečné prostredie v školách. To je cieľom spustenej prvej fázy očkovania učiteľov, ktorá sa začala v túto sobotu, 13. februára. Prvé čísla ukazujú, že v priebehu najbližších dní dostane prvú vakcínu viac než 16-tisíc učiteľov. Oznámil to minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav Gröhling po návšteve Univerzitnej nemocnice Bratislava, v ktorej očkovanie prebiehalo.

Naživo Vzdelanie Správy COVID-19 13th Feb 2021 · Adriána Antolová

V prvej fáze očkovania dostane vakcínu viac než 16-tisíc učiteľov

Thumbnail

Prví učitelia získajú ochranu pred ochorením COVID-19 už cez nadchádzajúci víkend. Očkovanie učiteľov, ktorí majú 55 rokov a menej sa začne v sobotu 13. februára. Ide o prvú fázu, v ktorej ministerstvo školstva v spolupráci s ministerstvom zdravotníctva poskytnú zamestnancom škôl bezplatne a dobrovoľne možnosť sa zaočkovať proti koronavírusu.

Naživo Správy COVID-19 11th Feb 2021 · Adriána Antolová

Prví učitelia získajú ochranu pred koronavírusom už v sobotu

Thumbnail

Moderné školstvo. Víziu, ako ho docieliť predstavil na piatkovej tlačovej konferencii minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav Gröhling. Medzi strategické opatrenia patria digitalizácia, debyrokratizácia, zjednotenie financovania škôl pod rezort školstva či otvorenie trhu s učebnicami.

Naživo Vzdelanie Správy 13th Nov 2020 · Michaela Domorák Barnová

B. Gröhling: Dosť bolo písania stostranových dokumentov, pracujeme na modernom školstve