Učíme na diaľku

Thumbnail

Vláda SR prijala rozhodnutie zaviesť lockdown, v rámci ktorého obmedzila v maximálnej miere mobilitu s cieľom zamedziť tak ďalšiemu šíreniu nákazy. Napriek obmedzeniu chodu škôl, niektoré z nich musia byť otvorené pre pracovníkov v kľúčových oblastiach. Aj preto minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav Gröhling v uplynulých dňoch inicioval zasadnutie konzília epidemiológov, hlavného hygienika SR ako aj ministra zdravotníctva, aby sa dohodli na spoločnom odporúčaní pre nástup žiakov do škôl.

Vzdelanie COVID-19 4th Jan 2021 · Adriána Antolová

Minister školstva B. Gröhling: Máme plán na návrat detí do škôl. Ten však závisí od aktuálnej situácie

Thumbnail

Základné umelecké školy (ZUŠ) boli počas prvej vlny pandémie koronavírusu zatvorené. Ich už aj tak zlú situáciu znásobili októbrové opatrenia. Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR ich preto chce prostredníctvom projektu podporiť finančným balíkom 20 miliónov eur. Návrh predložil na stredajšom rokovaní vlády minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav Gröhling.

Vzdelanie Správy COVID-19 18th Nov 2020 · Michaela Domorák Barnová

B. Gröhling: ZUŠ podporíme sumou 20 miliónov eur

Thumbnail

Minister školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky odpovedal na najčastejšie otázky ohľadom fungovania škôl a výsledkov celoplošného testovania „Spoločná zodpovednosť.“

Správy COVID-19 2nd Nov 2020 · Michaela Domorák Barnová

Najčastejšie otázky ohľadom fungovania škôl a výsledkov celoplošného testovania „Spoločná zodpovednosť“

Našou najvyššou prioritou musí byť ochrana zdravia detí, žiakov, učiteľov a rodičov. Vyhlásil to minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav Gröhling a vyzval všetkých, aby to mali na pamäti, keď sa budú rozhodovať či sa zúčastnia celoplošného testovania počas nasledujúcich dvoch víkendov.

Vzdelanie COVID-19 29th Oct 2020 · Michaela Domorák Barnová

B. Gröhling: Vďaka tomu, že sa otestujeme a budeme zodpovední, sa čoskoro budeme môcť vrátiť do škôl

Thumbnail

Aktuálne opatrenia, investície do školstva či plány, ako vylepšiť dištančné vzdelávanie. Aj to boli témy, ktoré na piatkovej tlačovej konferencii prezentoval minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav Gröhling.

Vzdelanie Správy COVID-19 23rd Oct 2020 · Michaela Domorák Barnová

Minister školstva oznámil investíciu 6 miliónov eur na digitálne technológie a predstavil opatrenia pre školy

Štátna pomoc pre šport. To bola hlavná téma tlačovej konferencie, na ktorej štátny tajomník Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR Ivan Husár informoval o vybojovaných legislatívnych a finančných nástrojoch, ktoré pomôžu sanovať straty športových klubov v čase pandémie Covid-19.

Šport Správy COVID-19 14th Oct 2020 · Michaela Domorák Barnová

Štátny tajomník Husár: Šport nezanikne ani v čase pandémie, pomôžeme mu finančne aj legislatívne

Thumbnail

V školách neboli zaznamenané ohniská nákazy a na dištančné vzdelávanie zatiaľ prešli 4 percentá žiakov. So zhoršujúcou situáciou s počtom nakazených ochorením Covid-19 je však potrebné upraviť opatrenia pre školy. Oznámil to v nedeľu počas rokovania ústredného krízového štábu minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav Gröhling.

Naživo Vzdelanie COVID-19 11th Oct 2020 · Michaela Domorák Barnová

Minister školstva oznámil nové opatrenia v školách platné od 12. októbra

Thumbnail

V súvislosti s poslednými číslami o počte nakazených ochorením Covid-19, vstúpili 1. októbra do platnosti nové, prísnejšie opatrenia. Tie majú pomôcť zastaviť druhú vlnu pandémie koronavírusu.

Šport COVID-19 1st Oct 2020 · Michaela Domorák Barnová

Štátny tajomník Ivan Husár o aktuálnej situácii v športe v súvislosti s novými opatreniami

Žiakom základných škôl, ktorí vypadli zo vzdelávania počas pandémie koronavírusu pomôžu s doučovaním študenti vysokých škôl. Nový program rezortu školstva zastreší päť pedagogických fakúlt z celého Slovenska. Zástupcovia škôl dnes podpísali Memorandum o spolupráci so Štátnym pedagogickým ústavom a Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu SR.

Naživo Vzdelanie COVID-19 28th Sep 2020 · Michaela Domorák Barnová, Tomáš Nejedlý

Študenti pedagogiky pomôžu žiakom, ktorí pre pandémiu ostali mimo vyučovania

Thumbnail

Ministerstvo školstva dnes spustilo novú platformu Covid - školský semafor na získavanie informácií od riaditeľov škôl a školských zariadení o vývoji epidemiologickej situácie. Rýchle informácie pomôžu rezortným odborníkom promptne reagovať na potreby škôl a aktualizovať protiepidemické opatrenia a odporúčania.

COVID-19 8th Sep 2020 · Tomáš Nejedlý

Ministerstvo školstva spustilo formulár na komunikáciu s riaditeľmi škôl