Učíme na diaľku

V rámci kampane „Za otvorené školy“ v pondelok spustil rezort školstva špecializované call centrum na podporu očkovania. Minister, riaditelia sekcií aj ďalší zamestnanci rezortu školstva telefonicky vysvetľujú, poskytujú informácie o podporných mechanizmoch a tiež o pomoci v najohrozenejších okresoch. Šírenie koronavírusu a výskyt ohnísk hrozí najviac v okresoch s nízkou zaočkovanosťou. Ministerstvo preto individuálne oslovuje jednotlivých aktérov v školstve, aby rodičom, učiteľom aj obyvateľom zdôraznili potrebu očkovania.

Naživo COVID-19 16th Aug 2021 · Adriána Antolová

Ministerstvo školstva spúšťa call centrum na podporu očkovania

Očkovaním chráni každý človek seba, znižuje riziko prenosu vírusu, chráni svoje okolie a prispieva aj k bezpečne fungujúcim školám. Vyššia zaočkovanosť mladých ľudí môže napomôcť školám vyhnúť sa ohniskám nákazy a prerušeniu prezenčnej výučby. Na Slovensku je najvyššia zaočkovanosť mladých vo veku 12 – 17 rokov v Bratislave, naopak najnižšia je v Medzilaborciach.

Naživo Vzdelanie COVID-19 10th Aug 2021 · Adriána Antolová

B. Gröhling ocenil mladých ľudí, že dôverujú vede a využili očkovanie

Otvorené školy udrží čo najvyššia miera zaočkovanosti. Na Slovensku je počet zaočkovaných učiteľov, odborných zamestnancov a nepedagogických zamestnancov v školstve na úrovni 66 percent. Z celkového počtu 128-tisíc zamestnancov v školstve sa tak pre očkovanie rozhodlo približne 84 500 pracovníkov.

Vzdelanie COVID-19 6th Aug 2021 · Adriána Antolová

B. Gröhling: Očkovanie je najlepšie riešenie, ktoré máme a verím, že tretiu vlnu spoločne zvládneme

Fungovanie škôl od septembra ovplyvní miera zaočkovanosti. Epidemiológovia upozorňujú, že intenzita tretej vlny pandémie bude závisieť od rozhodnutia čo najväčšieho počtu ľudí pre vakcináciu. Otvorené školy a prezenčnú výučbu v školských laviciach v novom školskom roku tak môže udržať očkovanie každého z nás. K podpore očkovania sa pridávajú aj zriaďovatelia škôl Bratislavského samosprávneho kraja.

Naživo Vzdelanie Správy COVID-19 5th Aug 2021 · Adriána Antolová

Minister školstva spúšťa celoslovenskú kampaň – spolu so zriaďovateľmi škôl apeluje „Za otvorené školy“

Thumbnail

Ministerstvo školstva dáva možnosť prednostne sa zaočkovať učiteľom a zamestnancom škôl z celého Slovenska. Po spustení vakcinácie v rezortnom očkovacom centre v Bratislave pokračuje výjazdmi do regiónov. V piatok bol vyslaný očkovací tím do Partizánskeho a Nitry a najbližšie sú v pláne ďalšie mestá.

Naživo COVID-19 5th Jun 2021 · Adriána Antolová

Očkovanie učiteľov pokračuje. Do miest sú vysielané očkovacie tímy

Thumbnail

K piatim okresom, ktoré od tohto týždňa majú otvorené všetky stupne škôl pribudnú od nasledujúceho pondelka ďalšie štyri – do lavíc na stredných školách zasadnú žiaci aj v Dunajskej Strede, Komárne, Skalici a v Stropkove. Umožnil to priaznivý vývoj epidemiologickej situácie, zaočkovanosť učiteľov a kvalitné pravidlá prevádzky škôl. Rezort však upozorňuje, že aj naďalej je potrebné dodržiavať pravidlá a byť opatrný.

Vzdelanie COVID-19 28th Apr 2021 · Adriána Antolová

Epidemiologická situácia sa zlepšuje. Od pondelka sa otvoria stredné školy v ďalších štyroch okresoch

Thumbnail

Zmena niektorých opatrení a zavádzanie nových pravidiel. To je výsledok rokovania s odborníkmi a vlády. Niektoré z nich sa dotknú aj doterajšieho fungovania škôl. Minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav Gröhling predstavil, ako to bude po novom vyzerať.

COVID-19 1st Mar 2021 · Adriána Antolová

B. Gröhling: Splnili sme odporúčanie odborníkov vo fungovaní škôl

Thumbnail

Bezpečné prostredie v školách. To je cieľom spustenej prvej fázy očkovania učiteľov, ktorá sa začala v túto sobotu, 13. februára. Prvé čísla ukazujú, že v priebehu najbližších dní dostane prvú vakcínu viac než 16-tisíc učiteľov. Oznámil to minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav Gröhling po návšteve Univerzitnej nemocnice Bratislava, v ktorej očkovanie prebiehalo.

Naživo Vzdelanie Správy COVID-19 13th Feb 2021 · Adriána Antolová

V prvej fáze očkovania dostane vakcínu viac než 16-tisíc učiteľov

Thumbnail

Prví učitelia získajú ochranu pred ochorením COVID-19 už cez nadchádzajúci víkend. Očkovanie učiteľov, ktorí majú 55 rokov a menej sa začne v sobotu 13. februára. Ide o prvú fázu, v ktorej ministerstvo školstva v spolupráci s ministerstvom zdravotníctva poskytnú zamestnancom škôl bezplatne a dobrovoľne možnosť sa zaočkovať proti koronavírusu.

Naživo Správy COVID-19 11th Feb 2021 · Adriána Antolová

Prví učitelia získajú ochranu pred koronavírusom už v sobotu

Thumbnail

Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR z vlastných rezerv vyčlenilo sumu 6 miliónov eur, ktoré budú určené pre školy. Polovica z vyčlenených peňazí pôjde na digitalizáciu a prioritne budú financie určené pre prvý stupeň základných škôl. Dva milióny eur smerujú do školských jedální, 400-tisíc eur poputuje na zakúpenie kníh a podporu školských knižníc. Finančnú injekciu v objeme 500-tisíc eur dostanú tiež materské školy, a to na zakúpenie didaktických pomôcok.

Vzdelanie Správy COVID-19 11th Jan 2021 · Adriána Antolová

B. Gröhling: Školy podporíme sumou 6 miliónov eur, najviac peňazí sme vyčlenili na digitalizáciu