Učíme na diaľku

Thumbnail

Do práce na bicykli. Štátni tajomníci aj zamestnanci ministerstva školstva sa zapojili do vyhlásenej výzvy a podporili kampaň na podporu zdravej a ekologickej dopravy.

Naživo Šport 4th Jun 2021 · Adriána Antolová

Cyklodeň na ministerstve

Thumbnail

Už od polovice novembra sa desiatky športovcov pripravujú v rámci projektu Karanténneho centra pre vrcholový šport v tréningovom centre v Šamoríne. Napriek prísnym opatreniam sa medzi nimi objavilo niekoľko pozitívnych na ochorenie COVID-19.

Šport 26th Jan 2021 · Adriána Antolová

Štátny tajomník Husár potvrdil prítomnosť pozitívnych športovcov v Šamoríne

Thumbnail

Vďaka veľmi úzkej medziinštitucionálnej spolupráci medzi Fondom na podporu športu (ďalej “Fond”), Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu SR (ďalej “MŠVVaŠ SR”), Ministerstvom hospodárstva SR (ďalej “MH SR”) a Slovenskou inovačnou a energetickou agentúrou (ďalej “SIEA”) bola pripravená historicky prvá výzva pre podporu športu za účelom zmiernenia dopadov pandémie COVID-19, a to konkrétne pre subsektor profesionálneho športu, ktorého súťaže aj bez divákov dlhodobo prebiehajú.

Šport 21st Jan 2021 · Adriána Antolová

Mimoriadna finančná pomoc pre športový sektor v čase COVID-19

Štátna pomoc pre šport. To bola hlavná téma tlačovej konferencie, na ktorej štátny tajomník Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR Ivan Husár informoval o vybojovaných legislatívnych a finančných nástrojoch, ktoré pomôžu sanovať straty športových klubov v čase pandémie Covid-19.

Šport Správy COVID-19 14th Oct 2020 · Michaela Domorák Barnová

Štátny tajomník Husár: Šport nezanikne ani v čase pandémie, pomôžeme mu finančne aj legislatívne

Thumbnail

V súvislosti s poslednými číslami o počte nakazených ochorením Covid-19, vstúpili 1. októbra do platnosti nové, prísnejšie opatrenia. Tie majú pomôcť zastaviť druhú vlnu pandémie koronavírusu.

Šport COVID-19 1st Oct 2020 · Michaela Domorák Barnová

Štátny tajomník Ivan Husár o aktuálnej situácii v športe v súvislosti s novými opatreniami

Novým predsedom správnej rady Fondu na podporu športu sa stal Ladislav Križan. Do funkcie ho vymenovala vláda na svojom stredajšom rokovaní. Kabinet súčasne vymenoval aj troch chýbajúcich členov správnej rady fondu.

Naživo Šport Správy 2nd Sep 2020 · Michaela Domorák Barnová

Vláda doplnila správnu radu Fondu na podporu športu, riadiť ho bude Ladislav Križan

Thumbnail

Školské telocvične ostanú prvé tri týždne zatvorené – odborníci odporúčajú do 20. septembra vyučovať telesnú výchovu buď v exteriéri. Prípadne vydržať bez nej, až kým sa nevyjasní epidemiologická situácia v rizikovom období – na začiatku septembra sa totiž do škôl vrátia stovky tisíc detí.

Šport 30th Aug 2020 · EDU TV

Ivan Husár: Prechodné obmedzenie telocviční žiakom neublíži

Bratislava - Štátny tajomník Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR pre šport Ivan Husár praje pretekárovi rýchlostnej kanoistiky Erikovi Vlčekovi z OH v Tokiu zlato. Pre Komárčana, ktorý je desaťnásobný sveta, by mala byť najbližšia letná olympiáda posledná.

Šport 21st Aug 2020 · Michaela Domorák Barnová

Štátny tajomník pre šport Ivan Husár sa stretol s významným slovenským športovcom Erikom Vlčekom