Učíme na diaľku

Školské vyučovanie sa v tomto školskom roku skončí v stredu 30. júna. V tento deň si prevezme koncoročné vysvedčenie 486 279 žiakov základných škôl a 213 362 žiakov stredných škôl, celkovo bezmála 700-tisíc žiakov. Po prvýkrát si domov ponesie vysvedčenie aj viac ako 56-tisíc prváčikov.

Vzdelanie Správy 30th Jun 2021 · Adriána Antolová

Koncoročné vysvedčenie si prevezme takmer 700-tisíc žiakov základných a stredných škôl

Lepšia epidemická situácia od septembra napomôže tomu, aby mohli ostať školy otvorené. Koronavírus sa má šíriť viac tam, kde sa zaočkuje málo ľudí. To môže zhoršiť situáciu v nemocniciach aj na školách. Minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav Gröhling preto vyzýva občanov, aby využili očkovanie a pomohli nielen svojmu zdraviu, ale aj k fungujúcim školám.

Vzdelanie Správy 26th Jun 2021 · Adriána Antolová

B. Gröhling: Každý jeden zaočkovaný pomôže udržať školy otvorené od septembra

Ministerstvo školstva pokračuje v otváraní trhu s učebnicami. Učebnice sa už nebudú vyberať podľa centralizovanej politiky, ale každá škola si slobodne zadováži presne tie tituly, ktoré pre svojich žiakov potrebuje. Navyše sa týmto spôsobom minimalizujú investície rodičov. Dovedna tak za dva roky rezort školstva vyčlenil 23,6 milióna eur na trh s učebnicami.

Vzdelanie 15th Jun 2021 · Adriána Antolová

B. Gröhling: Otvorený trh dáva školám možnosť výberu tých učebníc, ktoré potrebujú pre svojich žiakov a zároveň odbremení rodičov

Poprední svetovo uznávaní odborníci z NASA či SpaceX, najnovšie technológie, vynálezy a vesmírne zaujímavosti. To všetko na jednom mieste ponúka „vesmírny týždeň“ počas EXPO Dubaj. Práve na túto udalosť roka pre vesmírnych nadšencov vyhlásilo ministerstvo školstva výzvu. Zapojiť sa môžu študenti stredných, vysokých škôl a takisto učitelia.

Veda 9th Jun 2021 · Adriána Antolová

Ministerstvo školstva hľadá najväčších nadšencov vesmíru z radov študentov a učiteľov. Zúčastniť sa môžu „vesmírneho týždňa“ v rámci EXPO Dubaj

Thumbnail

Ministerstvo školstva dáva možnosť prednostne sa zaočkovať učiteľom a zamestnancom škôl z celého Slovenska. Po spustení vakcinácie v rezortnom očkovacom centre v Bratislave pokračuje výjazdmi do regiónov. V piatok bol vyslaný očkovací tím do Partizánskeho a Nitry a najbližšie sú v pláne ďalšie mestá.

Naživo COVID-19 5th Jun 2021 · Adriána Antolová

Očkovanie učiteľov pokračuje. Do miest sú vysielané očkovacie tímy

Thumbnail

Do práce na bicykli. Štátni tajomníci aj zamestnanci ministerstva školstva sa zapojili do vyhlásenej výzvy a podporili kampaň na podporu zdravej a ekologickej dopravy.

Naživo Šport 4th Jun 2021 · Adriána Antolová

Cyklodeň na ministerstve

Otvorená diskusia. Epidemiologický tím povolil fungovanie letných táborov. Podmienkou je však PCR test. Ak by to mala byť prekážka, pre ktorú by sa ich veľké množstvo detí a žiakov nemohlo zúčastniť, ministerstvo je pripravené konzultovať to. Riešením by mohli byť antigénové testy alebo preplatenie PCR testov pre tých, ktorí oň požiadajú. Vyhlásil to v posledný deň pracovného výjazdu minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav Gröhling.

Vzdelanie 3rd Jun 2021 · Adriána Antolová

B. Gröhling: Pracujeme na riešení testovania tak, aby boli letné tábory pre všetky deti

Ministerstvo kultúry v spolupráci s ministerstvom školstva pri príležitosti Medzinárodného dňa detí prinášajú všetkým deťom v školách špeciálne divadelné predstavenia.

Vzdelanie 1st Jun 2021 · Adriána Antolová

Ministri pripravili darček pre všetky deti

Overovanie vedomostí deviatakov základných škôl tento rok z matematiky a vyučovacieho jazyka, známe aj pod starším názvom „monitor,“ neprebehne celoplošne, ale na reprezentatívnej vzorke. Jeho cieľom je overiť vedomosti žiakov po druhej vlne pandémie.

Vzdelanie 28th May 2021 · Adriána Antolová

Testovanie 9 prebehne na reprezentatívnej vzorke

Ministerstvo školstva chce pomôcť rodičom aj samosprávam, a preto poskytne finančnú pomoc päť miliónov eur na zabezpečenie miest pre päťročné deti, ktoré v septembri nastupujú do materských škôl. Cieľom je poskytnúť predškolákom potrebnú starostlivosť aj v tých obciach a mestách, ktoré nedokázali vytvoriť dostatočné kapacity pre povinné predprimárne vzdelávanie.

Vzdelanie 20th May 2021 · Adriána Antolová

B. Gröhling: Pomôžeme rodičom a samosprávam. Na nové miesta v materských školách vyčleníme 5 miliónov eur