Učíme na diaľku

Microsoft Teams

Online vzdelávanie odkiaľkoľvek a kedykoľvek

Všetky informácie od spoločnosti Microsoft k dištančnému vzdelávaniu sú sústredené na webstránke Skola na dialku. Obsah stránky zahŕňa informácie pre učiteľov, riaditeľov, IT správcov, študentov aj rodičov.

Získanie licencie

Microsoft Teams je k dispozícii vzdelávacím inštitúciám prostredníctvom ponuky Office 365 A1 bezplatne. Informácie o ponuke Office 365 pre školy nájdete na stránke https://aka.ms/office365preskoly.

Pre školských správcov je k dispozícii návod ako nasadiť Office 365 v škole na adrese aka.ms/office365navod.

Zároveň je vypracovaná aj podrobná metodika nasadenia na adrese aka.ms/EDUSK-Metodika-O365.

Správcovia sa môžu s otázkami obrátiť na komunitu správcov vo Facebook skupine s názvom Školský IT Guru alebo si môžu prečítať články pre správcov na blogu Microsoft vo vzdelávaní – Vzdelávame pre budúcnosť.

Informácie pre IT správcov sú pravidelne dopĺňané v sekcii IT správca na stránke www.skolanadialku.sk.

Ako začať s Microsoft Teams?

Aplikáciu Microsoft Teams si môžete stiahnuť na stránke http://teams.microsoft.com/download

Aplikácia je k dispozícii pre operačné systémy Windows, Mac a Linux na počítačoch a iOS a Android na mobilných zariadeniach. Pripravili sme komplexný video návod ako začať s Microsoft Teams pre učiteľov a pre študentov

Pozrite si záznam z webinára, kde sú uvedené tipy a triky pre učiteľov týkajúce sa hlavne online schôdzky v Microsoft Teams.

Ak máte záujem o metodiky alebo ďalšie informácie, navštívte http://blog.vzdelavameprebuducnost.sk/.

Konzultácie k dištančnému vzdelávaniu

Špecialisti zo spoločností Microsoft a Soitron sa spojili a každý utorok a štvrtok od 14:00 do 15:00 ponúkajú online konzultácie naživo. Pripojte sa v uvedených časoch cez odkaz aka.ms/webinare a položte svoje otázky aj vy.

Videá na podporu dištančného vzdelávania

Spoločnosť Microsoft pripravila aj zoznam videí špecializovaný práve na dištančné vzdelávanie. Nájdete ich voľne dostupné na kanáli Vzdelávame pre budúcnosť. Zahŕňajú návody ako začať s Microsoft Teams, špeciálne webináre a aj nahrávky konzultačných hodín.

plugin:youtube

Microsoft pre školstvo webináre 2019/2020

Už piaty školský rok spoločnosť Microsoft prináša webináre, na ktorých učitelia a školy pracujúce s nástrojmi Microsoft Teams a Office 365 zdieľajú svoje skúsenosti. Zoznám tém do konca roka nájdete v článku na blogu alebo cez Facebook kalendár udalostí.

Nahrávky webinárov realizovaných v tomto školskom roku nájdete na YouTube kanáli Vzdelávame pre budúcnosť.

plugin:youtube

Informácie a novinky

Najnovšie informácie a aktuality nájdete na Facebook stránke Microsoft vo vzelávaní – Vzdelávame pre budúcnosť.

Kontakt

Kontaktujte nás na adrese skolstvo@microsoft.com.