Učíme na diaľku

Farebnosť, hra s materiálmi, prispôsobivosť nábytku a lavíc – to všetko dokáže vylepšiť celkovú atmosféru triedy. Podnetné a estetické prostredie školského prostredia vplýva na vývin detí.

Ľudia Vzdelanie 15th Aug 2021 · Adriána Antolová

Psychologička M. Horváthová: Prostredie sa odráža aj na prospechu detí

Spôsob sedenia, svetlo a vetranie v triedach, ako aj jedlo či stravovacie návyky. To všetko ovplyvňuje správny vývoj a zdravie detí, ktoré trávia značné obdobie svojho najintenzívnejšieho rastu v škole.

Ľudia Správy 7th Aug 2021 · Adriána Antolová

Školáci majú veľký problém s držaním tela. Pediatrička Elena Prokopová odporúča prirodzený pohyb

Úprava mikroklímy vnútorných priestorov škôl, riadené vykurovanie a chladenie či skvalitnenie akustiky v triedach – to sú možnosti, ako sa dá zlepšiť prostredie aj v tradičných školách. Ministerstvo školstva pokračuje v letnom seriáli videí o vplyve školského prostredia na vývin detí a vzdelávanie.

Ľudia Správy 29th Jul 2021 · Adriána Antolová

Bežné typizované školy sa dajú zmeniť na modernejšie. Pohľad architekta pomôže určiť prioritu

Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR zároveň pripravilo pri tejto príležitosti kvalifikovaný slovenský preklad novej publikácie Medzinárodnej aliancie pre pripomínanie holokaustu – odporúčania pre vzdelávanie o holokauste, ktorú podporilo aj OSN.

Ľudia Vzdelanie 27th Jan 2021 · Adriána Antolová

Štátna tajomníčka rezortu školstva Monika Filipová si pripomenula Medzinárodný deň pamiatky obetí holokaustu

Thumbnail

Toto prestížne ocenenie sa odovzdáva v oblasti vedy a výskumu každé dva roky v rámci bilaterálnej spolupráce Slovenska a Francúzska.

Ľudia Veda 4th Dec 2020 · Adriána Antolová

Cena M. R. Štefánika už pozná svojho tohtoročného držiteľa

Thumbnail

Minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav Gröhling navštívil základné školy v Senci. O aktuálnej situácii sa porozprával so zriaďovateľmi, učiteľmi, ale aj žiakmi.

Ľudia Správy 24th Nov 2020 · Michaela Domorák Barnová

Deti chcú späť do školy! Potvrdil si to minister školstva aj na dnešnom výjazde v Senci

Thumbnail

Ministerstvo školstva vyčlení školám 750-tisíc eur na nákup zariadenia pre školské jedálne. Zriaďovatelia škôl môžu ministerstvo požiadať o dotáciu v sume až päťtisíc eur, vďaka ktorej budú môcť získať pre stravovanie žiakov lepšie vybavenie.

Ľudia Správy 16th Oct 2020 · Michaela Domorák Barnová

Ministerstvo školstva pošle školám 750-tisíc eur na vybavenie jedální

Thumbnail

Ministerstvo školstva spustilo na vybraných základných školách nový spôsob výučby – žiaci aj učitelia budú mať na zvládnutie štátom predpísaného učiva väčší priestor. Renomovaní odborníci na pedagogiku Petra Fridrichová a Branislav Pupala v rozhovore pre EDU TV vysvetľujú, čo nový model prinesie žiakom, učiteľom a rodičom, či budú školy rozdávať vysvedčenia miesto na konci ročníka na konci cyklu a prečo si myslia, že bude školy budú menej stresujúce a vzdelávanie efektívnejšie.

Naživo Ľudia Vzdelanie Správy 17th Sep 2020 · Tomáš Nejedlý

Žiaci aj učitelia budú mať v škole menej stresu, vysvetľujú zmeny vo vzdelávaní odborníci na pedagogiku

Thumbnail

Sú rúška pre žiakov skutočne nutné? Budú od septembra fungovať na školách ranné zberné triedy? A môžu na zavreté školské plavárne chodiť aspoň bežní návštevníci? Aj na tieto otázky odpovedala poradkyňa ministra školstva pre pandemické opatrenia a pediatrička Elena Prokopová v rozhovore pre EduTV.

Ľudia COVID-19 26th Aug 2020 · EDU TV

Za nosenie rúšok detí sú zodpovední rodičia, hovorí lekárka Prokopová

Duševné zdravie je čoraz častejšie témou mladých. Vďaka Iuvente a Odboru mládeže Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR dostala šancu zmeniť povedomie ľudí o tejto problematike aj sympatická brunetka z východného Slovenska Katarína Dudová.

Ľudia 21st Aug 2020 · Michaela Domorák Barnová

Inšpiratívny príbeh mladej Slovenky, pomáhala utečencom v Iraku, dnes je delegátkou SR pri OSN a WHO